Respublikinės pradinių klasių mokinių, mokytojų konferencijos „Kuo didžiuojasi mano mokykla? Ugdanti mokyklos aplinka“ akimirkos

2020 m. vasario 20 d. Vilniaus Prano Mašioto pradinėje mokykloje 12 kartą vyko tradicinė respublikinė pradinių klasių mokinių, mokytojų konferencija  „Kuo didžiuojasi mano mokykla?Ugdanti mokyklos aplinka“, sukvietusi 70 smalsių mokytojų, mokinių ir jų tėvų iš Lietuvos mokyklų.  Konferenciją smagiai atidarė Vilniaus Prano Mašioto pradinės mokyklos muzikos mokytojos metodininkės Darijos Juodzevičienės suburtas mokytojų ritmo grupės „Mes pasiruošę“ šou pasirodymas „Are you ready?“. Susirinkusius konferencijos dalyvius pasveikino mokyklos direktorė Jūratė Mikulskienė.

Toliau darbas vyko sekcijose, kur mokytojai, mokiniai ir tėveliai dalinosi savo gerosiomis patirtimis, kaip mokyklos aplinka skatina ugdyti(-is).

Kauno Prano Mašioto pradinės mokyklos. pradinių klasių mokytojos metodininkės Asta  Žemgulytė ir Vesta Žukienė skaitė pranešimą „Kur mokytis… Gal gamtoje?“ ir pristatė kaip tyrinėdami mokyklos aplinką tobulina mokinių gamtamokslinius gebėjimus.Visagino „Verdenės“ gimnazijos trečiokai Paulius ir Artur bei pradinių klasių mokytoja ekspertė Danguolė Savičienė praplėtė mokyklos sienas pristatydami, kaip išnaudoja nuostabų Visagino parką įgyvendinant Piliečių mokslo projektą „Medžių asmens sargybiniai“. Apie „Edukacines erdves VIMS mokykloje“ papasakojo VIMS-International Meridian School pradinių klasių mokytoja Silvija Janušonytė-Klingienė. Širvintų pradinės mokyklos pradinių klasių mokytoja Kotryna Radzevič patarė kaip fiksuoti pažangą ir pasiekimus bei šiuolaikiškai juos panaudoti. Apie ugdančią aplinką muzikos pamokose savo patirtimi pasidalino Vilniaus Prano Mašioto pradinės mokyklos muzikos mokytoja metodininkė Lina Mačiulienė. Paslaptį kaip atsikratyti nuobodulio pamokoje atskleidė Širvintų pradinės mokyklos pradinių klasių mokytoja metodininkė Nijolė Miliauskaitė. Stendinį pranešimą „Ugdymo(si) aplinka ir IKT“ pristatė Vilniaus Gabijos gimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė Kristina Mitkevičienė ir Vilniaus Prano Mašioto pradinės mokyklos pradinių klasių vyresnioji mokytoja Agnė Petraitienė. Kelionėn į virtualią mokymosi aplinką pakvietė Vilniaus „Santaros” gimnazijos pradinių klasių mokytoja Larisa Myško. Apie informacinių technologijų taikymą pamokose papasakojo Vilniaus Prano Mašioto pradinės mokyklos pradinių klasių mokytoja Toma Kriaučiūnaitė.

Pranešime „Čia gera visiems“ Vilniaus Simono Daukanto progimnazijos pradinių klasių vyresnioji mokytoja Vitalija Kojelytė-Gervickienė pasidalino mokyklos erdvėmis, kurios įkvepia ieškoti atsakymų, pataria, įspėja, moko. Kauno Panemunės pradinės mokyklos pradinių klasių mokytojos Jurgita Sakalauskienė ir Asta Buckiūnienė papasakojo kaip jos moderniai rekonstruotoje mokykloje kuria ugdančią aplinką tiek viduje, tiek lauke. Vilniaus Prano Mašioto pradinės mokyklos mokiniai ir mokytojai dalyvauja Erasmus + projekte „Paslėpti Europos brangakmeniai“. Konferencijoje apie Europos legendas, mokinių įtraukimą bei įsitraukimą kurti komiksus pristatė pradinių klasių vyresnioji mokytoja Aurelija Vaškienė ir pradinių klasių mokytoja Simona Stumbraitė. Kaip ugdyti pradinukų sveikos gyvensenos įpročius patarė Kauno Prano Mašioto pradinės mokyklos bendruomenė prisijungusi prie projekto „Sveikatą stiprinanti mokykla“. Ketvirtokė Emilija, atlikusi išsamų tyrimą turėjo patarimų ne tik savo draugams, o ir mokytojams bei tėveliams. Ją tyrinėjimui paskatino pradinių klasių mokytoja metodininkė Zuzana Mažeikaitė. Žaismingai, eiliuotai, teatralizuotai Sveikatos kalendorių pristatė tos pačios mokyklos antrokai Mėja ir Augustas bei jų pradinių klasių mokytojos metodininkės Ingrida Žemantauskienė, ir Jolita Staniulevičienė. O Kauno Prano Mašioto pradinės mokyklos pradinių klasių mokytoja metodininkė Kristina Jurskienė ir pradinių klasių vyresnioji mokytoja Vida Labunskienė papasakojo apie ugdančias mokyklos sienas ir kaip kilo idėja jas sukurti. Bandymą „Dramblio dantų pasta“ atliko Vilniaus Balsių progimnazijos ketvirtokas Darius, apie „Lavos lempą“ papasakojo Augustė. Mokiniams padėjo pradinių klasių mokytoja metodininkė Silvija Kazakevičienė. Kokius projektus vykdo klasėje pasidalino Vilniaus Prano Mašioto pradinės mokyklos pradinių klasių mokytoja Eva Juzefovič. Vilniaus Balsių progimnazijos pradinių klasių mokytojos Vaidos Urvikienės mokinė Dominika Š. papasakojo apie Dvasią butelyje ir kitus eksperimentus, o mokinė Aimėja N. pristatė projektą „Saulės sistema”.  Stendinį pranešimą „Skaityti gali visi“ aptarė VIMS – International Meridian School pradinių klasių mokytoja Jolanta Derkač.

Konferencijos svečiai ir dalyviai džiaugėsi prasmingai praleidę laiką kūrybingoje aplinkoje, pasisėmę naujų idėjų, užmezgę naujų ryšių, pasidalinę savo gerąja patirtimi, gavę įkvėpimo savo darbui.

Mūsų mokykla didžiuojasi kurdama gyvą bendruomenę, kurioje mokomės vieni iš kitų. Labai džiaugiamės, kad 2019 m. mūsų mokyklos tėveliai Agnė ir Giedrius Arbačiauskai buvo įvertinti Vilniaus miesto savivaldybės ir gavo nominaciją „Geriausiems tėvams“, kurią konferencijos uždarymo proga įteikė Vilniaus miesto administracijos direktoriaus patarėja švietimo klausimais Alina Kovalevskaja.

Menininkų šeima konferencijos dalyviams padovanojo dainuojamosios poezijos bei eilių gurkšnį. Nuoširdus, jautrus ir pagarbus santykis į žmogų, į mokytoją palietė kiekvieno širdį. Dėkojame tėveliams, kurie mus palaiko, moko, prisideda ir kuria mokymosi kultūrą.

Skaitykite daugiau: http://www.svietimonaujienos.lt/konferencija-kuo-didziuojasi-mano-mokykla-ugdanti-mokyklos-aplinka/

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.