Projektas „Mokausi iš tėvelių“

Vilniaus Prano Mašioto pradinė mokyklos 4b klasės moksleiviai susipažino su VilniusTECH Pastatų energetikos katedros veikla. Pamoką vedė Akvilės mama Rasa Džiugaitė- Tumėnienė.

Pamokos tema – darnus pastatas. Kalbėjome, kas yra darnus, žalias, nulinės energijos, išmanus, modernus, energiškai efektyvus, pasyvus pastatas. Svarstėme, kuris iš jų yra geresnis. Vaikai sužinojo, kad nuo šių metų Lietuvoje pradėti statyti nulinės energijos pastatai, kurie atitinka ne mažesnę kaip A++ energinio naudingumo klasę. Taip pat aptarėme, kad mums, žmonėms, labai svarbus yra patalpų mikroklimatas ir komfortas, nes siekiame geriau jaustis būdami uždaroje aplinkoje.

Antros pamokos metu moksleiviai piešė, kaip jie įsivaizduoja, kokioje mokykloje jie norėtų mokytis. Vieniems patiko žalios mokyklos idėja. Vaikai tiesiogiai suprato, kad žalioje mokykloje būtų daug augalų ant stogo, sienų. Kiti pasirinko išmanios mokyklos koncepciją, kurioje būtų daug kompiuterių.

Pamokų metu pastebėjau, kad didžiausias iššūkis būti mokytoju – sudominti moksleivius taip, kad kuo ilgiau jie sutelktų dėmesį ir suprastų naujai pateikiamą informaciją.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.